Crossnyt.dk logo

Deltagerliste til EKS-Brand DM MX i Randers

Det er en potent deltagerliste der er til årets første afdeling af EKS-Brand DM motocross i Randers på lørdag.
Deltagerliste MX1
Nr Navn Klub Sponsor
11 Stefan Bech Aarhus Motor Klub Easymx
14 Michael Bramming Østergaard Randers Motor Sport Filten Racing Yamaha
23 Simon Wulff Sørensen Randers Motor Sport RGS Suzuki Schneider Racing
32 Andreas Övgård Udenlandsk klub  
49 Anton Wallsten Udenlandsk klub MC Sport Racing Team
79 Jim Bødker Sørensen Aarhus Motor Klub MX-Shop
87 Kim Ostenfeld Sørensen Aalborg Motor Klub AMX RACING TEAM
98 Jonas Laursen Silkeborg Motor Sport EasyMx
143 Sam Korneliussen Hjørring Motor Sport Kawasaki Danmark
148 Tobias Eklund Udenlandsk klub Motostar racing
172 Kristian Kleiner Rasmussen Fyens Motor Sport MX-Shop Racing Team
184 Dima Schmidt Børkop Motor Sport MX-LIFE.DK
188 Tim Olsson Udenlandsk klub Motostar Racing
196 Steffan Schøler Johannsen Vestjysk Motocross Club FastHouse USA / SSJ196 MX & Træning
211 Rasmus Sjöberg Udenlandsk klub  
228 Erik Sig Holstebro Moto Cross Club Team East Racing
272 Dennis Jensen Holstebro Moto Cross Club Team DKJ Racing
275 Andreas Kristensen Falden Hedelands Motorklub  
315 Rasmus Lynggaard Morsø Motocross Klub Yamaha
334 Mathias Gryning Næstved Motor Klub Westside Racing Team / Au2parts
377 Nichlas Bjerregaard Aalborg Motor Klub FILTEN RACING TEAM YAMAHA
412 Frederik Goul Jensen Holstebro Moto Cross Club JØ Racing Honda
433 Calle Björck Udenlandsk klub AbsolutMx
508 Nicolaj Thorup Damsgaard Holstebro Moto Cross Club Sjøholm MC
532 Ricky Renner Randers Motor Sport Filten Racing Yamaha
535 Benjamin Strate Næstved Motor Klub GG Racing team
573 Eddie Holmkvist Udenlandsk klub CLEANDRINK
577 Anders Wonsbeck Børkop Motor Sport MX-LIFE.DK
613 Martin Peter Arvid Poulsen Næstved Motor Klub MP Racing
668 Rasmus Johansen Motorcykel Clubben Svendborg Kaduuz Racing Suzuki
677 Adam Sundin Udenlandsk klub  
694 Rasmus Brandenborg Aarhus Motor Klub MX-LIFE
724 Nikolej Vels Aarhus Motor Klub  
857 Billy Görtz Udenlandsk klub  
882 Jesper Kristensen Randers Motor Sport JK882racing
887 Mark Ostenfeld Sørensen Han Herred Motorklub EasyMx
Deltagerliste MX2
Nr Navn Klub Sponsor
4 Tonni Andersen Motorcykel Clubben Svendborg AMX RACING TEAM
13 Birk Kibernic Christensen Næstved Motor Klub FILTEN RACING
21 Mathias Birkemose Jørgensen Hedelands Motorklub GG Racing Team
58 Lucas Sandbye Ankjær Frederiksborg Amts Motorklub JØ HONDA - Osetbikes Racing
60 Frederik Højris Næstved Motor Klub Wsr/ JG Stillads
93 Victor Rohrberg Slagelse Motocross F.i Motocykler/Sørby vvs.
95 Nikolaj Peter Elmose Randers Motor Sport Team Bille MC
99 Peter Lykke Vestjysk Motocross Club Korskro MX Team Lykke-CCE MX-STORE
107 Daniel Wozniak Motorcykel Clubben Svendborg Wozniak MX Racing Team
124 Mathias Tang Christensen Hedelands Motorklub JØ Honda Racing
131 Line Dam Randers Motor Sport Harry Motor / Honda DK.
133 Emil Juul Skovlund Knudsen Hjørring Motor Sport TEAM SPENK
151 Marcus Vendelbo Aarhus Motor Klub West side Racing
158 Andreas Winberg Jørgensen Randers Motor Sport Tørring Mx
173 Jakob Kjær Nielsen Morsø Motocross Klub Villadsen Mx - KTM Scandinavia
195 Felix Nilsson Udenlandsk klub KTM JE68
204 Thomas Feddersen Kolding Motocross Klub OC-RACING TEAM
250 Mathias Hansen Børkop Motor Sport Team Westside Racing
272 Henrik Meling Udenlandsk klub  
298 Nicklas Haagensen Randers Motor Sport TEAM EAST RACING
340 Oliver Emil Kanstrup Frederiksborg Amts Motorklub Jø Honda racing
356 Magnus Smith Frederiksborg Amts Motorklub Yamaha/Wozniak Racing Team
365 Nikolaj Skovgaard Christensen Næstved Motor Klub JTX MX Racing Team
371 Andreas Møller Han Herred Motorklub MX-SHOP RACING TEAM
403 Bastian Bøgh Damm Vestjysk Motocross Club Korskro MX Gebben Van Venrooy Kawasaki Racing
404 Frederik Langagergaard Hjørring Motor Sport AMX Racing Team
409 Simon Esbjörnsson Udenlandsk klub  
428 Andreas Hansen Hjørring Motor Sport Westside Racing
434 Oliver Nielsen Holstebro Moto Cross Club Severinsen Racing
435 Jonas Alex Branick Olsen Frederiksborg Amts Motorklub Kaduuz Racing
444 Kenneth Kaalund Aalborg Motor Klub Easy-Mx
454 Thomas Rasmussen Kolding Motocross Klub Kaduuz Racing
465 Nikolai Viberg Han Herred Motorklub Fog Crosscenter
475 Oliver Olsen Næstved Motor Klub Team Westside Racing
504 Rasmus Andersson Udenlandsk klub Bloms mx racing
522 Søren Rasmussen Kolding Motocross Klub Kajs MC
525 Rasmus Lykke Vestjysk Motocross Club Korskro MX Team Lykke CCE MX-STORE
544 Lasse Rose Broby Motocross Klub MX-SHOP
547 Jacob Leonhard Vestjysk Motocross Club Korskro MX Leonhard Racing
578 Alexander Danielsen Næstved Motor Klub GG-Racing team
673 Oliver Parnestål Udenlandsk klub Je68
796 Fredrik Theorell Udenlandsk klub MC Sport Racing Team
917 Kennet Hvam Randers Motor Sport Team East Racing - Easymx
959 Mike Underbjerg Lauritsen Børkop Motor Sport Filten Racing Team
Deltagerliste U18 125cc
Nr Navn Klub Sponsor
18 Marcus Rene Petersen Fyens Motor Sport Marcusracing
38 Jonathan F. R. Jensen Holstebro Moto Cross Club  
80 Philip Jürgensen Sønderborg Motor Club Sjøholm Racing Team
100 Niclas Jensen Motorcykel Clubben Svendborg  
137 Jonathan Kruse Petersen Frederiksborg Amts Motorklub Team Petersen
144 Martin Dahlgaard Morsø Motocross Klub A-Racing.dk
154 Filip Henriksen Legaard Næstved Motor Klub Team Legaard
156 Jonas Øriis Bjerrum Svebølle Motocross Klub Team Spirit
168 Jonas Lund Rasmussen Sønderborg Motor Club Westside Racing
187 Kasper Dehnhardt Næstved Motor Klub Celbo racing/GM motor
202 Rune Knakkergaard Aarhus Motor Klub RICHTER-MOTORSERVICE
211 Mikkel Nyvang Frandsen Næstved Motor Klub NYVANG-MX.DK
280 Rasmus Ejby Henriksen Fyens Motor Sport Hauge MC/Team Henriksen
320 Emil Vinding Silkeborg Motor Sport  
329 Anders Kvist Aalborg Motor Klub Team Kvist motorsport
332 Daniel Harbo Olsson Aalborg Motor Klub Lindstrøm biler mx team
355 Gustav Schneider Jensen Næstved Motor Klub GG Teknik
383 William Ejlif Sørensen Svebølle Motocross Klub westside racing
400 Jeppe Holm Pedersen Motorcykel Clubben Svendborg JEPPE HOLM #400
410 Mads Handberg Næstved Motor Klub Mudboys Racing
442 Victor Fromberg Henriksen Køge Sports Motorklub Team midland oil
466 Benjamin Bruun Jelle Randers Motor Sport  
524 Christoffer Borre Børkop Motor Sport Team Bøsserøv
540 Marcus Andersen Hedelands Motorklub NR Service Racing Team
556 Alex Støttrup Nielsen Aalborg Motor Klub Støttrup MX shop
560 Jonas Håstrup Næstved Motor Klub Kaduuz Racing
561 Tobias Heidemann Hedelands Motorklub West Side Racing
569 Marcus Petersen Næstved Motor Klub west Side Racing
572 Rasmus Pedersen Kolding Motocross Klub MX SHOP/KTM SKANDINAVIA
581 Mads Vestergaard Han Herred Motorklub Westside Racing Team
666 Mike Kristensen Silkeborg Motor Sport Team Eastracing
716 Magnus Lukassen Morsø Motocross Klub  
737 Emil Jensen Silkeborg Motor Sport  
754 Emil Rømer Jensen Hedelands Motorklub Team Jensen
788 Zander Hering Albertsen Vordingborg Motocross Klub GG Teknik
817 Magnus Hastrup Jensen Aalborg Motor Klub BV Cross
923 Alex Seier Dumont Nielsen Børkop Motor Sport OC Racing
958 Magnus Skriver Sjølander Herning Motocross Team EasyMX
Flyers 2018_Randers.jpg (1)